Літературний форум
ПОДІЇ

ВСР ПРОТИ ПАПЕРОВИХ ОРГАНІВ

21:23 13.11.2009

ВСР ПРОТИ ПАПЕРОВИХ ОРГАНІВ

«Необхідно припинити створювати паперові органи, а зайнятися реальним вирішенням проблем студентської молоді», - так прокоментувала Наталя Якуніна, керівник Секретаріату Всеукраїнської студентської ради (ВСР), вчорашній указ Президента про створення Національної ради з питань становлення та розвитку молоді, що розміщений на офіційному сайті Глави держави.

Згідно з положенням, рада є консультативно-дорадчим органом при Президентові. Заступниками призначено Юрія Богуцького, заступника глави Секретаріату Президента, а також віце-прем'єр-міністра Іван Васюника. 

«Більша частина Ради – це чиновники. У той час як представників студентства – там лише п’ять осіб. Це керівники органів студентського самоврядування Києва, Донецька, Харкова, Львова та Сімферополя», - зазначила Наталя Якуніна.

На її думку, створення Ради продиктоване швидше наближенням виборів, ніж бажанням почути думку студентства та вирішити їхні проблеми. «Нещодавно Юлія Тимошенко створила студентську раду при Кабміні, Президент також створив собі дорадчий орган. Вони ж самі їх і очолюватимуть, за звичками радянського комсомолу»

Цим же указом була ліквідована Національна рада питань молодіжної політики, яка діяла ще 1995 року. За словами Якуніної, до неї у свій час входили народні депутати Нестор Шуфрич, Олександра Кужель, міністри Сергій Тігіпко, Богдан Ступка, Василь Кремень та інші. «Ця рада діяла майже 15 років. І де результати її діяльності? Лише на папері?», - запитує Якуніна.

До того ж вона відзначила, що 2009 рік був оголошений роком молоді в Україні. «Проте, влада провалила цей рік. А тепер намагається реабілітуватися, створюючи молодіжні органи та імітуючи якусь роботу у молодіжному напрямку», - сказала Якуніна.

За словами ініціатора молодіжної кампанії "Рік без молоді" Василя Гацька, створення подібних консультативно-дорадчих органів у період виборчої кампанії, ставить під сумнів їх легітимність. «Не можна поставитися серйозно до факту появи Національної ради з питань становлення та розвитку молоді, враховуючи ймовірність того, що Віктор Ющенко, який її очолює, може бути непереобраним на наступний термін. Також, очевидно, що склад цього органу, по меншій мірі, є недоукомплектованим, оскільки багато організацій-лідерів молодіжного та студентського руху залишилися поза його межами», - переконаний молодіжний лідер.

 

Довідка.

Молодіжна кампанія «Рік без молоді» аналізує виконання Указу № 616/2008 «Про проведення у 2009 році в Україні Року молоді». За даними організаторів кампанії, 97% української молоді не знають, що 2009 рік – «Рік молоді» в Україні, а з тих, хто про це чув понад 85% вважають його реалізацію проваленою. Наразі до кампанії приєдналися близько 20 молодіжний організацій України.

Прес-служба ВСР