Літературний форум
ПРИКОЛИ

УКРАЇНСЬКИЙ КЛУБ ВИТІСНИВ ЛІТЕРАТУРУ

13:37 12.05.2008

УКРАЇНСЬКИЙ КЛУБ ВИТІСНИВ ЛІТЕРАТУРУ

11 травня відбувся останній круглий стіл, присвячений літературній темі. Надалі засідання Українського клубу триватимуть щонеділі у цілком новому форматі.

В останню неділю експерти обговорили питання письменника-стукача як суспільного явища. Найпекучішим питанням було стучання до прокуратури сучасного псевдоукраїнського письменника Сергія Жадана.

У дискусії взяли участь Андрій Волошин, Тимур Литовченко, Ігор Сокол, Олексій Усачов, Андрій Шарафутдінов, Сергій Тряшин, Сергій Пантюк, Марія Некрасова, Юрій Луканов та інші.

Причину переформатування недільних засідань Микола Дудар пояснив так: «Письменники і культурні діячі не зуміли скористатися нагодою розвинути у явище круглі столи, присвячені гуманітарним проблемам. Саме тому правління Українського клубу переходить на інший формат. Це буде якісніше, вдячніше і продуктивніше. »

Щодо арґументації деяких захисників учинку Жадана, Василь Фольварочний зазначив: «Я люблю Жадана як письменника, пам’ятаю його художнє зростання. Але нема виправдання вчинку проти своєї нації і проти реальних людей. Нема ґарантій, що наслідком цього листа не стане арешт реальної людини. Я б не хотів цього. Я б не хотів, щоб мій син сидів у тюрмі через заяву Жадана. Чи дочка Яворівського. Чи син Погрібного. А, зважаючи на той стан ментовського свавілля, яке панує у Києві – ніхто від цього не застрахований. Тому хай Жадан обережно летить до Косова, бо учні генерала Кузьмука залишились у ракетних військах України. Що ж до захисників Жадана, то що ж – коли саме вони сидітимуть у тюрмі з подачі цього мерзотника, Жадан їм передачі носити не буде – це вже точно. Кажу вам це як драматург, який у цих речах добре розбирається.»