Літературний форум
ПОДІЇ

25 червня 2008 року у місті Біла Церква Київської області у конференц-залі Київської обласної торгово-промислової палати відбулось установче засідання Українського клубу Білої Церкви.

21:20 06.07.2008

25 червня 2008 року у місті Біла Церква Київської області у конференц-залі Київської обласної торгово-промислової палати відбулось установче засідання Українського клубу Білої Церкви.

Відкрили засідання члени Правління Українського клубу: Роман КУХАРУК, Голова Правління Українського клубу; Костянтин Бондаренка, радник Голови Верховної Ради України, директор Київського інституту проблем управління імені Горшеніна. Ведучим засідання був директор Українського клубу Олексій Усачов. У зустрічі взяли участь представники української громади Білої Церкви та громадських організацій міста.

Кость Бондаренко:

Український клуб надає вирішального значення Києву та Київській області як ключовим регіонам України в політичному, економічному та соціальному аспектах державного розвитку на найближчі 30 років. Саме тому Український клуб запровадив роботу Київського клубу, заяву якого ми розповсюджуємо сьогодні, та відкриває Українські клуби в усіх районних центрах Київщини. Не дивно, що своє інтелектуальне освоєння Київщини ми розпочинаємо з Білої Церкви – найбільшого після Києва історичного, економічного та культурного центру в регіоні. Великого резонансу в Україні набули два інвестиційні проекти у Вашому місті – будівництво сталепрокатного заводу та транспортного аеропорту. Неспроста Верховна Рада України на вимогу громадськості Білої Церкви сформувала спеціальну слідчу комісію. До неї увійшли представники всіх політичних сил і ця комісія має дати відповідь на низку питань. Серед них: питання про те, якщо інвестиційні проекти у Білій Церкві законні, хто з місцевої влади гальмує процес реалізації інвестицій. Якщо виявиться, що місцева влада блокує реалізацію інвестиційних проектів, то комісія має ухвалити рішення про позачергові вибори Білоцерківського міського голови та Білоцерківської міської ради на кшталт того, як це було у Києві. Комісія покликана проаналізувати стан екологічної безпеки на всіх діючих підприємствах міста. Як політолог, що володіє повною інформацією про політичне життя країни, мушу зазначити, що противником інвестицій в країну є представники однієї політичної сили, які володіють діючими підприємствами, в тому числі у Білій Церкві, які не бажають: а) модернізувати застаріле виробництво; б) підвищувати оплату праці. Саме для них інвестор, що приходить з новими технологіями, високим рівнем оплати праці небезпечний.

Роман Кухарук:

Український клуб сьогодні починає новий етап свого розвитку. Біла Церква – стала першим містом, в якому запроваджується не виїзний, а постійно діючий Український клуб, що покликаний обговорювати насущні проблеми міста силами місцевих інтелектуалів, аналізувати ситуацію і продукувати проекти рішень. Що стосується питання можливих позачергових виборів місцевої влади, вони цілком імовірні. На нашу думку, Біла Церква має прийти до цих виборів готовою політично, інформаційно та громадськи. Основою основ будь-якого самоврядування в Україні є місцева громада. Саме тому першою темо Українського клубу Білої Церкви є питання громади міста. Саме громада Білої Церкви має само організуватися, усвідомити свої проблеми, накреслити шляхи їх вирішення, із свого середовища висунути державо мислячих, прагматичних громадських діячів, які готові опанувати владу у місті. Політична ситуація у Білій Церкві є такою: з одного боку непослідовний мер Савчук зі своєю командою та опонуючий йому одноглазий арбітр, який несе всю повноту відповідальності за все, що зроблено у місті протягом останніх двох років. Переможе на позачергових виборах у Білій Церкві людина відома, авторитетна, відповідальна, яку Ви всі добре знаєте і за яку проголосує більшість білоцерківчан. Ця людина приведе до Білоцерківської міської ради команду нових, відомих, авторитетних, відповідальних людей, які знають проблеми жителів Білої Церкви, знають різницю між холодною водою і гарячою, між добрими дорогами і поганими, між оптимальними тарифами і захмарними. Тобто з цього складу міської ради в новій команді не буде жодного прізвища. Сьогоднішнє установче засідання Українського клубу Білої Церкви засвідчує, що Український клуб – явище не одноразове, а постійне.

Друге засідання Українського клубу Білої Церкви відбудеться 18 липня 2008 року.